Koncert: Benefis Grzegorza Mrówczyńskiego z okazji 80. urodzin
Wystawy: Wystawa Katarzyny Waraksy oraz wystawa Beaty Joanny Przedpełskiej „Kreacja nieokiełznana – malarstwo, tkactwo, dzierganie” / Kuratorka wystaw: Janina Tuora.
OPIS
WYSTĄPIĄ:
GRZEGORZ MRÓWCZYŃSKI recytacja
MARIA GABRYŚ-HEYKE fortepian
GŁOS ZABIORĄ:
TADEUSZ RZEPECKI
DR TOMASZ MIŁKOWSKI
DIANA KARAMON
ANDRZEJ NIEMIRSKI
Wystawy:
Wystawa Katarzyny Waraksy
Wystawa Beaty Joanny Przedpełskiej „Kreacja nieokiełznana – malarstwo, tkactwo, dzierganie”
Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa do MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel na Benefis Grzegorza Mrówczyńskiego!
66. FORUM HUMANUM MAZURKAS, które odbędzie się w niedzielę 5 maja o godz. 18:00, to niezwykła okazja by świętować 80. urodziny wielkiego Twórcy teatralnego!
Podczas wieczoru, również będziemy mieli okazję obejrzeć spektakl "Miłość jako jednostka chorobowa" w nieocenionej obsadzie aktorów Teatru Rampa!
Wieczór poprowadzi: Andrzej Bartkowski
Grzegorz Mrówczyński
Grzegorz Mrówczyński urodzony 5 maja 1944 roku w Warszawie. Aktor, reżyser, pedagog. Ukończył PWST w Warszawie, Wydział Aktorski (1968) i Wydział Reżyserski (1975). Debiutował jako reżyser "Pierścieniem wielkiej damy" Cypriana Kamila Norwida (1973). Zawód reżysera uważa za najważniejszy w swoim dorobku. Był wieloletnim dyrektorem teatrów - w Płocku, Bydgoszczy, Poznaniu i Jeleniej Górze. Inscenizował wielką klasykę polską m.in. „Nie-Boską komedię” Z. Krasińskiego i "Dziady" A. Mickiewicza. Wprowadzał także na scenę mało granych lub wręcz nieznanych autorów takich jak: Bhasa, Claudel, Bobkowski, Zegadłowicz, Larry Kramer. Zainicjował Międzynarodowy Festiwal Teatralny MALTA w Poznaniu i kierował jako szef artystyczny jego pierwszymi edycjami. Od lat współpracuje z Teatrem Rampa w Warszawie, w którym założył Scenę Mrowisko, prezentującą m.in. spektakle dyplomowe Szkoły Haliny i Jana Machulskich (2010 - 2015). Laureat licznych nagród za reżyserię w kraju i za granicą. Zasiada w Kapitule Nagrody im. Stefana Treugutta. Wykłada w Studiu Aktorskim KADR.
Maria Gabryś-Heyke
Profesor Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina, pianistka związaną z wieloma scenami muzycznymi Europy. Studiowała na kierunku fortepianu historycznego w Schola Cantorum Basiliensis w Szwajcarii w klasie prof. Jespera Christensena. Podczas koncertów solowych i kameralnych w Japonii, Korei Płd., Chinach, USA oraz Europie pianistka zaprezentowała repertuar od XVIII w. do prawykonań muzyki współczesnej. Odnosiła liczne sukcesy w konkursach m. in. w Czechach, Szwajcarii, Paryżu czy Chinach.
Spektakl „Miłość jako jednostka chorobowa”
Miłość niejedno ma imię, a z pewnością wiele twarzy. Podobno atakuje przez oczy, mąci umysł, rani serce i nie rzadko wychodzi bokiem. Brzmi jak choroba, dlatego też często potrzebuje lekarza i przestrzeni, aby zostać uleczoną, odnowioną a czasami… aby zostać z niej wyleczonym. Zabawne dialogi, kontrastowe postacie i nieco irracjonalny humor sytuacyjny gwarantują doskonałą zabawę. Wisienką na torcie są znane przeboje współczesnej polskiej piosenki takie jak: „Wyszłam za mąż zaraz wracam”, „Gdzie Ci mężczyźni…”, „Lepszy model”, „Babę zesłał Bóg” i wiele innych.
Występują: Brygida Turowska, Agnieszka Fajlhauer, Dominika Łakomska, Andrzej Niemirski, Maciej Gąsiorek, Robert Kowalski.