VI Forum Humanum Mazurkas – 21 kwietnia 2013 r.
Koncert: „MCC Mazurkas wita Annę German oraz jej muzyków i przyjaciół”
– wielka gala piosenki Anny German: N. Kovalenko, W. Kovalenko, A. Płonczyński,
M. Sewen.
Wernisaż malarski: „Scena życiem – życie sceną”
– wystawa zbiorowa prac 20 malarzy. Gość specjalny wernisażu – F. Maśluszczak.

OPIS

21 kwietnia 2013 r. w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel odbyło się niezwykłe spotkanie z Anną German. Gości zebranych na Sali swoim głosem oczarowała Natalia Kovalenko – ukraińska sopranistka, która od wielu lat z niezwykłą maestrią i delikatnością śpiewa piosenki Anny German. Wypełniona po brzegi sala Zeus co chwilę rozbrzmiewała gromkimi brawami czy to po kolejnej niezwykle emocjonalnej piosence czy też po jednej z anegdot Andrzeja Płonczyńskiego – wieloletniego pianisty i doradcy repertuarowego Anny German, który w przerwach opowiadał o ich wspólnych podróżach.
Po części koncertowej na scenie pojawili się wszyscy zgromadzeni na sali przyjaciele i współpracownicy Anny German: Marek Sewen, Krzysztof Cwynar, Andrzej Dąbrowski, Jolanta Kubicka, Kira Płonczyńska, Wanda Warska, Katarzyna Gärtner, Mariola Pryzwan, Bolesław Szulia i Andrzej Płonczyński. Wszyscy wspominali Artystkę, przywoływali anegdoty z okresu wspólnej pracy i występów, a Krzysztof Cwynar – spontanicznie – wykonał śpiewany wspólnie z Anną German utwór „Byle tylko ze mną”.
Koncertowi tradycyjnie towarzyszył wernisaż malarski. Tym razem zgromadzeni Goście mogli podziwiać zbiorową wystawę prac 20 malarzy zatytułowaną „Scena życiem – życie sceną” oraz porozmawiać z Gościem Specjalnym wernisażu – Franciszkiem Maśluszczakiem. W Sali Reja odbyła się natomiast aukcja portretów Anny German oraz obrazów inspirowanych jej piosenkami.

    PEŁNA RELACJA FILMOWA    

Forum Humanum Mazurkas jest autorskim projektem kulturalnym organizowanym i sponsorowanym przez współwłaścicieli grupy firm Mazurkas - Andrzeja Bartkowskiego i Andrzeja Hulewicza - we współpracy z kuratorem Janiną Tuora i realizatorem filmowym - Janem Sumikowskim. Jest to wydarzenie wielowątkowe łączące sztukę estradową, teatralną, satyryczną z malarstwem, rzeźbą i innymi sztukami wizualnymi. Scalają to wszystko filmy - reportaże, relacje z wywiadów i krótkie impresje o artystach biorących udział w Forum Humanum Mazurkas. Forum Humanum to spotkanie ludzi z różnych środowisk, wymiana myśli, to wspólne przeżywanie, poznawanie się, oswajanie ze sztuką, to też konfrontacja rozbieżnych poglądów. Zapraszamy do śledzenia tego wydarzenia na You Tube.

     ZAPROSZENIA...    

 zaproszenie   zaproszenie   wernisaż   

 

PEŁNA RELACJA FILMOWA W 2 CZĘŚCIACH

WYBRANE FRAGMENTY RELACJI FILMOWEJ PODZIELONE TEMATYCZNIE

 
2111fce62d3bfc3090354c61221b85c5.jpg
04a14c5db8db45224afb4df1d4ab4463.jpg
a8574d4cfd019a11e4427fb15ea70935.jpg
62d2c09fb021bca9a5854300e6dc1e5d.jpg
fcc7f9d024af22923fa7b87b48d0d389.jpg

Róbmy coś, róbmy coś - Co by zależało od nas - Nie wiem co - Nie wiem jak - Ale coś tam chyba można - Zróbmy coś - Żeby coś - Zależało od nas. (Agnieszka Osiecka)