panorama
motto4
 
IDEA FORUM HUMANUM MAZURKAS
Z wielka radością wspominam idee stworzenia cyklu wydarzeń kulturalno-artystycznych FORUM HUMANUM MAZURKAS w naszym MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim. Wraz z Andrzejem Hulewiczem, jako jedyni mecenasi tych zakrojonych na wielką skalę spotkań artystycznych, mamy wielką satysfakcję z faktu ich znaczenia, jako ważnego i wyczekiwanego wydarzenia kulturalnego, w którym uczestniczyło już około czterdzieści tysięcy widzów i kilkuset artystów.
Było wiele uniesień artystycznych, jak magiczny koncert Daniela Olbrychskiego i Krzysztofa Jakowicza, przenoszący nas do serca poezji i muzyki polskiej. Był piękny spektakl Grzegorza Walczaka „Obłoczni czyli sen Chopina”, który w gwiazdorskiej obsadzie poruszył głębokie warstwy naszych doznań. Były piękne wykonania uznanych artystów sceny operowej, musicalu i teatru – gwiazd dzisiejszych i wielkich niegdyś, dziś nieco zapomnianych, a zasługujących na wielki comeback. Był Benefis kompozytora Marka Sewena z orkiestrą Filharmonii Narodowej, był Maestro Penderecki z Orkiestrą symfoniczną, był Balet Opery Lwowskiej i wiele innych.

Chyba jednak największe wrażenie na naszej scenie zrobił na widzach benefis Bernarda Ładysza. Wydarzenie, któremu oddałem całą moc mojego zaangażowania…. po to, by sprawić radość temu unikalnemu artyście i przypomnieć Jego wielką sztukę. Łzy wzruszenia nestora artystów - Bernarda Ładysza i wielkie emocje ośmiuset widzów na sali Zeus były dla mnie spełnieniem. Przez organizację wydarzeń artystycznych w Hotelu Mazurkas na tak dużą skalę, pragniemy skierować uwagę na potrzebę mecenatu dla sztuki.

Chcielibyśmy uwrażliwić na te kwestie władze, samorządy, księży a także dojrzałych przedsiębiorców. Działanie na rzecz sztuki może być wielką satysfakcją, a także motorem biznesu. Niech każdy robi to jak może i jak umie – ale niech się stara. To szlachetny cel. To wielka wartość naszego zawodowego spełnienia. Kulturalne i humanistyczne wyzwanie.

Andrzej Bartkowski
Prezes grupy Mazurkas


SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU
Przez organizację wydarzeń artystycznych w Hotelu Mazurkas na tak dużą skalę, pragniemy skierować uwagę na potrzebę mecenatu dla sztuki. Chcielibyśmy uwrażliwić na tę kwestię władze, samorządy, księży a także dojrzałych przedsiębiorców. Działanie na rzecz sztuki może być wielką satysfakcją a także motorem biznesu. Niech każdy robi to jak może i jak umie – ale niech się stara. To szlachetny cel. To wielka wartość naszego zawodowego spełnienia. Kulturalne i humanistyczne wyzwanie.”
Andrzej Bartkowski
Prezes Grupy Mazurkas

"Każdy biznes może być sztuką. Dlatego wymyśliliśmy Forum Humanum Mazurkas. Takie wydarzenia jak benefis Bernarda Ładysza świetnie pokazują synergię i mechanizm wzajemnych korzyści pomiędzy kulturą a biznesem. Kolejne edycje, choć celem ich stworzenia był mecenat dla sztuki, stały się dla Mazurkas Conference Center & Hotel i Mazurkas Travel także istotnym narzędziem PR i marketingu w kreowaniu marki naszych firm i dobrym przykładem budowania społecznej odpowiedzialności biznesu. Forum Humanum Mazurkas wniosło jednak więcej do naszego biznesu, niż tylko promocję przedsiębiorstwa. Stworzyło bowiem w środowisku Warszawy pozytywny wizerunek oraz przyjazny klimat dla komunikacji społecznej. Uważamy, że to dobry przykład innowacyjnego i nowatorskiego podejścia do biznesu oraz próba przełamywania utartych schematów funkcjonowania działów marketingu.
Jakże wiele inspiracji możemy czerpać ze sztuki i kontaktu z artystami.”

Andrzej Hulewicz
Vice Prezes Grupy Mazurkas

mcc

Forum Humanum Mazurkas2111fce62d3bfc3090354c61221b85c5.jpg
04a14c5db8db45224afb4df1d4ab4463.jpg
a8574d4cfd019a11e4427fb15ea70935.jpg
62d2c09fb021bca9a5854300e6dc1e5d.jpg
fcc7f9d024af22923fa7b87b48d0d389.jpg

Róbmy coś, róbmy coś - Co by zależało od nas - Nie wiem co - Nie wiem jak - Ale coś tam chyba można - Zróbmy coś - Żeby coś - Zależało od nas. (Agnieszka Osiecka)