XIII Forum Humanum Mazurkas – 8 lutego 2015 r.
Koncert: Maestro K. Penderecki wraz z Orkiestrą SinfoniaIuventus. Soliści: B. Koziak,
R. Kwiatkowski, R. Kabara.
Wernisaż malarski: wystawa zbiorowa „Piano Forte Moderato – muzyka w obrazach”.
Impresje filmowe: „Piano Forte Moderato – muzyka w obrazach”.
Realizacja: Janina Tuora, Jan Sumikowski.

OPIS

Pełna sala, cudowna widownia, a na scenie Krzysztof Penderecki z polską orkiestrą Sinfonia Iuventus – tak wyglądała XIII edycja Forum Humanum Mazurkas. To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce 8 lutego 2015 r. i po raz kolejny dostarczyło gościom moc artystycznych wrażeń, będąc jednocześnie okazją do spotkania ludzi biznesu i sztuki.

Tym razem prawie tysiąc osób, zgromadzonych w największej sali MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel, uczestniczyło w wydarzeniu obfitującym w doznania artystyczne na najwyższym poziomie. Głównym punktem XIII edycji Forum Humanum Mazurkas był niezwykły koncert Krzysztofa Pendereckiego – to właśnie pod jego dyrekcją zaproszeni goście wysłuchali koncertu polskiej orkiestry Sinfonia Iuventus, nazywanej również Orkiestrą Młodych Talentów, w skład której wchodzą najzdolniejsi absolwenci i studenci wyższych uczelni muzycznych. W przerwie koncertu miała miejsce natomiast aukcja obrazów akwarelowych Andrzeja Gosika, inspirowanych twórczością Mistrza Pendereckiego. Podczas niedzielnego spotkania goście mieli również okazję wysłuchać rozmowy z Maestro Pendereckim i panią Elżbietą Penderecką, którą przeprowadził prezes MCC Mazurkas – Andrzej Bartkowski.

Koncert Krzysztofa Pendereckiego nie był jednak jedyną atrakcją wieczoru. W pierwszej części spotkania we foyer wszyscy obecni mogli podziwiać wernisaż malarski, podczas którego zaprezentowana zostały wystawy zbiorowe, zatytułowane „Piano, forte, moderato, czyli muzyka w obrazach” oraz „Zimowe opowieści”.

    PEŁNA RELACJA FILMOWA    

Forum Humanum Mazurkas jest autorskim projektem kulturalnym organizowanym i sponsorowanym przez współwłaścicieli grupy firm Mazurkas - Andrzeja Bartkowskiego i Andrzeja Hulewicza - we współpracy z kuratorem Janiną Tuora i realizatorem filmowym - Janem Sumikowskim. Jest to wydarzenie wielowątkowe łączące sztukę estradową, teatralną, satyryczną z malarstwem, rzeźbą i innymi sztukami wizualnymi. Scalają to wszystko filmy - reportaże, relacje z wywiadów i krótkie impresje o artystach biorących udział w Forum Humanum Mazurkas. Forum Humanum to spotkanie ludzi z różnych środowisk, wymiana myśli, to wspólne przeżywanie, poznawanie się, oswajanie ze sztuką, to też konfrontacja rozbieżnych poglądów. Zapraszamy do śledzenia tego wydarzenia na You Tube.

     PROGRAMY, ZAPROSZENIA...    

 zaproszenie   zaproszenie   wernisaż   

 

 

 

 

 

 

 

 

 
2111fce62d3bfc3090354c61221b85c5.jpg
04a14c5db8db45224afb4df1d4ab4463.jpg
a8574d4cfd019a11e4427fb15ea70935.jpg
62d2c09fb021bca9a5854300e6dc1e5d.jpg
fcc7f9d024af22923fa7b87b48d0d389.jpg

Róbmy coś, róbmy coś - Co by zależało od nas - Nie wiem co - Nie wiem jak - Ale coś tam chyba można - Zróbmy coś - Żeby coś - Zależało od nas. (Agnieszka Osiecka)