XIII Forum Humanum Mazurkas – 8 lutego 2015 r.
Koncert: Maestro K. Penderecki wraz z Orkiestrą SinfoniaIuventus. Soliści: B. Koziak,
R. Kwiatkowski, R. Kabara.
Wernisaż malarski: wystawa zbiorowa „Piano Forte Moderato – muzyka w obrazach”.
Impresje filmowe: „Piano Forte Moderato – muzyka w obrazach”.
Realizacja: Janina Tuora, Jan Sumikowski.

OPIS

Pełna sala, cudowna widownia, a na scenie Krzysztof Penderecki z polską orkiestrą Sinfonia Iuventus – tak wyglądała XIII edycja Forum Humanum Mazurkas. To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce 8 lutego 2015 r. i po raz kolejny dostarczyło gościom moc artystycznych wrażeń, będąc jednocześnie okazją do spotkania ludzi biznesu i sztuki.

Tym razem prawie tysiąc osób, zgromadzonych w największej sali MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel, uczestniczyło w wydarzeniu obfitującym w doznania artystyczne na najwyższym poziomie. Głównym punktem XIII edycji Forum Humanum Mazurkas był niezwykły koncert Krzysztofa Pendereckiego – to właśnie pod jego dyrekcją zaproszeni goście wysłuchali koncertu polskiej orkiestry Sinfonia Iuventus, nazywanej również Orkiestrą Młodych Talentów, w skład której wchodzą najzdolniejsi absolwenci i studenci wyższych uczelni muzycznych. W przerwie koncertu miała miejsce natomiast aukcja obrazów akwarelowych Andrzeja Gosika, inspirowanych twórczością Mistrza Pendereckiego. Podczas niedzielnego spotkania goście mieli również okazję wysłuchać rozmowy z Maestro Pendereckim i panią Elżbietą Penderecką, którą przeprowadził prezes MCC Mazurkas – Andrzej Bartkowski.

Koncert Krzysztofa Pendereckiego nie był jednak jedyną atrakcją wieczoru. W pierwszej części spotkania we foyer wszyscy obecni mogli podziwiać wernisaż malarski, podczas którego zaprezentowana zostały wystawy zbiorowe, zatytułowane „Piano, forte, moderato, czyli muzyka w obrazach” oraz „Zimowe opowieści”.

    PEŁNA RELACJA FILMOWA    

Forum Humanum Mazurkas jest autorskim projektem kulturalnym organizowanym i sponsorowanym przez współwłaścicieli grupy firm Mazurkas - Andrzeja Bartkowskiego i Andrzeja Hulewicza - we współpracy z kuratorem Janiną Tuora i realizatorem filmowym - Janem Sumikowskim. Jest to wydarzenie wielowątkowe łączące sztukę estradową, teatralną, satyryczną z malarstwem, rzeźbą i innymi sztukami wizualnymi. Scalają to wszystko filmy - reportaże, relacje z wywiadów i krótkie impresje o artystach biorących udział w Forum Humanum Mazurkas. Forum Humanum to spotkanie ludzi z różnych środowisk, wymiana myśli, to wspólne przeżywanie, poznawanie się, oswajanie ze sztuką, to też konfrontacja rozbieżnych poglądów. Zapraszamy do śledzenia tego wydarzenia na You Tube.

PEŁNA RELACJA FILMOWA W CAŁOŚCI

WYBRANE FRAGMENTY RELACJI FILMOWEJ PODZIELONE TEMATYCZNIE

 
2111fce62d3bfc3090354c61221b85c5.jpg
04a14c5db8db45224afb4df1d4ab4463.jpg
a8574d4cfd019a11e4427fb15ea70935.jpg
62d2c09fb021bca9a5854300e6dc1e5d.jpg
fcc7f9d024af22923fa7b87b48d0d389.jpg

Róbmy coś, róbmy coś - Co by zależało od nas - Nie wiem co - Nie wiem jak - Ale coś tam chyba można - Zróbmy coś - Żeby coś - Zależało od nas. (Agnieszka Osiecka)