VII Forum Humanum Mazurkas – 25 sierpnia 2013 r.
Koncert: „Agnieszka – Katarzyna” – autorski wieczór Katarzyny Gärtner poświęcony
Agnieszce Osieckiej: E. Lorska, K. Mazur jr, A. Ozner, E. Sibiga, C. Theophile, M. Zimny,
B. Gärtner, A. „Buras” Burchardt (reż. K. Mazur).
Wernisaż malarski: „Bagna Biebrzańskie i inne motywy”
– J. Gałecka, „Kultura tropiku Ameryki Łacińskiej” – A. Texier (Chile).
Gość specjalny wernisażu – J. Maślankiewicz.
Impresje filmowe: „Alberto Texier – Malarz tropiku”, „Joanna Gałecka
– Powroty Biebrzańskie”. Realizacja: Janina Tuora, Jan Sumikowski.

OPIS

25 sierpnia 2013 r. w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim goście zebrani na VII FORUM HUMANUM MAZURKAS przenieśli się w świat artystyczny Agnieszki Osieckiej i Katarzyny Gärtner, a specjalnie na ten wieczór Katarzyna Gärtner przygotowała nowatorskie aranżacje zarówno tych najbardziej znanych, jak i po raz pierwszy zaprezentowanych utworów do tekstów Agnieszki Osieckiej.
Wieczór wyreżyserowany przez Kazimierza Mazura, w którym w rolę Agnieszki Osieckiej wcieliła się Ewa Lorska, na długo pozostanie w pamięci gości VII FORUM HUMANUM MAZURKAS. I to zarówno za sprawą wspaniałej kreacji postaci poetki jak i brawurowych wykonań utworów muzycznych, które zaprezentowali młodzi artyści współpracujący z Katarzyną Gärtner: Anna Ozner, Elwira Sibiga, Carolina Theophile, Magdalena Zimny, Kazimierz Mazur jr, Bartek Gärtnera i Andrzej „Buras” Burchardt. Premierowe wykonanie programu „Agnieszka – Katarzyna” zebrało burzę oklasków, a jego autorka wiele podziękowań. Po spektaklu Laura Łącz podzieliła się swoimi wspomnieniami ze współpracy z obiema artystkami, a Krzysztof Cwynar opowiedział historię wyjaśniającą skąd w życiu Katarzyny Gärtner pojawiły się słynne już kozy.
Każde spotkanie FORUM HUMANUM MAZURKAS to połączenie sztuki scenicznej ze sztuką plastyczną. Nie inaczej było i tym razem – koncertowi towarzyszył wernisaż prac dwóch artystów – malarzy: Joanny Gałeckiej oraz Alberto Texiera, a Gościem Specjalnym był Jacek Maślankiewicz – Prezes Okręgu Warszawskiego Polskiego Związku Artystów Plastyków.

    PEŁNA RELACJA FILMOWA    

Forum Humanum Mazurkas jest autorskim projektem kulturalnym organizowanym i sponsorowanym przez współwłaścicieli grupy firm Mazurkas - Andrzeja Bartkowskiego i Andrzeja Hulewicza - we współpracy z kuratorem Janiną Tuora i realizatorem filmowym - Janem Sumikowskim. Jest to wydarzenie wielowątkowe łączące sztukę estradową, teatralną, satyryczną z malarstwem, rzeźbą i innymi sztukami wizualnymi. Scalają to wszystko filmy - reportaże, relacje z wywiadów i krótkie impresje o artystach biorących udział w Forum Humanum Mazurkas. Forum Humanum to spotkanie ludzi z różnych środowisk, wymiana myśli, to wspólne przeżywanie, poznawanie się, oswajanie ze sztuką, to też konfrontacja rozbieżnych poglądów. Zapraszamy do śledzenia tego wydarzenia na You Tube.

     PROGRAMY, ZAPROSZENIA...    

 zaproszenie   zaproszenie   wernisaż   

 

 

 

 

 

 

 

 

 
2111fce62d3bfc3090354c61221b85c5.jpg
04a14c5db8db45224afb4df1d4ab4463.jpg
a8574d4cfd019a11e4427fb15ea70935.jpg
62d2c09fb021bca9a5854300e6dc1e5d.jpg
fcc7f9d024af22923fa7b87b48d0d389.jpg

Róbmy coś, róbmy coś - Co by zależało od nas - Nie wiem co - Nie wiem jak - Ale coś tam chyba można - Zróbmy coś - Żeby coś - Zależało od nas. (Agnieszka Osiecka)