VII Forum Humanum Mazurkas – 25 sierpnia 2013 r.
Koncert: „Agnieszka – Katarzyna” – autorski wieczór Katarzyny Gärtner poświęcony
Agnieszce Osieckiej: E. Lorska, K. Mazur jr, A. Ozner, E. Sibiga, C. Theophile, M. Zimny,
B. Gärtner, A. „Buras” Burchardt (reż. K. Mazur).
Wernisaż malarski: „Bagna Biebrzańskie i inne motywy”
– J. Gałecka, „Kultura tropiku Ameryki Łacińskiej” – A. Texier (Chile).
Gość specjalny wernisażu – J. Maślankiewicz.
Impresje filmowe: „Alberto Texier – Malarz tropiku”, „Joanna Gałecka
– Powroty Biebrzańskie”. Realizacja: Janina Tuora, Jan Sumikowski.

OPIS

25 sierpnia 2013 r. w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim goście zebrani na VII FORUM HUMANUM MAZURKAS przenieśli się w świat artystyczny Agnieszki Osieckiej i Katarzyny Gärtner, a specjalnie na ten wieczór Katarzyna Gärtner przygotowała nowatorskie aranżacje zarówno tych najbardziej znanych, jak i po raz pierwszy zaprezentowanych utworów do tekstów Agnieszki Osieckiej.
Wieczór wyreżyserowany przez Kazimierza Mazura, w którym w rolę Agnieszki Osieckiej wcieliła się Ewa Lorska, na długo pozostanie w pamięci gości VII FORUM HUMANUM MAZURKAS. I to zarówno za sprawą wspaniałej kreacji postaci poetki jak i brawurowych wykonań utworów muzycznych, które zaprezentowali młodzi artyści współpracujący z Katarzyną Gärtner: Anna Ozner, Elwira Sibiga, Carolina Theophile, Magdalena Zimny, Kazimierz Mazur jr, Bartek Gärtnera i Andrzej „Buras” Burchardt. Premierowe wykonanie programu „Agnieszka – Katarzyna” zebrało burzę oklasków, a jego autorka wiele podziękowań. Po spektaklu Laura Łącz podzieliła się swoimi wspomnieniami ze współpracy z obiema artystkami, a Krzysztof Cwynar opowiedział historię wyjaśniającą skąd w życiu Katarzyny Gärtner pojawiły się słynne już kozy.
Każde spotkanie FORUM HUMANUM MAZURKAS to połączenie sztuki scenicznej ze sztuką plastyczną. Nie inaczej było i tym razem – koncertowi towarzyszył wernisaż prac dwóch artystów – malarzy: Joanny Gałeckiej oraz Alberto Texiera, a Gościem Specjalnym był Jacek Maślankiewicz – Prezes Okręgu Warszawskiego Polskiego Związku Artystów Plastyków.

    PEŁNA RELACJA FILMOWA    

Forum Humanum Mazurkas jest autorskim projektem kulturalnym organizowanym i sponsorowanym przez współwłaścicieli grupy firm Mazurkas - Andrzeja Bartkowskiego i Andrzeja Hulewicza - we współpracy z kuratorem Janiną Tuora i realizatorem filmowym - Janem Sumikowskim. Jest to wydarzenie wielowątkowe łączące sztukę estradową, teatralną, satyryczną z malarstwem, rzeźbą i innymi sztukami wizualnymi. Scalają to wszystko filmy - reportaże, relacje z wywiadów i krótkie impresje o artystach biorących udział w Forum Humanum Mazurkas. Forum Humanum to spotkanie ludzi z różnych środowisk, wymiana myśli, to wspólne przeżywanie, poznawanie się, oswajanie ze sztuką, to też konfrontacja rozbieżnych poglądów. Zapraszamy do śledzenia tego wydarzenia na You Tube.

PEŁNA RELACJA FILMOWA W CAŁOŚCI

WYBRANE FRAGMENTY RELACJI FILMOWEJ PODZIELONE TEMATYCZNIE

 
2111fce62d3bfc3090354c61221b85c5.jpg
04a14c5db8db45224afb4df1d4ab4463.jpg
a8574d4cfd019a11e4427fb15ea70935.jpg
62d2c09fb021bca9a5854300e6dc1e5d.jpg
fcc7f9d024af22923fa7b87b48d0d389.jpg

Róbmy coś, róbmy coś - Co by zależało od nas - Nie wiem co - Nie wiem jak - Ale coś tam chyba można - Zróbmy coś - Żeby coś - Zależało od nas. (Agnieszka Osiecka)