XXI Forum Humanum Mazurkas – 24 kwietnia 2016 r.
Koncert: Wielka Gala Muzyki Romskiej Gypsy Show” Miklosz Deki Czureja z zespołem
muzyków, śpiewaków i tancerzy oraz Orkiestrą Kameralną “INSO” Filharmonii Lwowskiej.

Wernisaż malarski:
„Romskie żywioły kulturowe – taniec, muzyka, śpiew”
wystawa zbiorowa.
Scena Talentów: Łukasz Chmiel (wokal)
Impresje filmowe: „Mój rzeźbiarski surrealizm” Film o twórczości
Katarzyny Bułki-Matłacz. Realizacja: Janina Tuora, Jan Sumikowski.

OPIS

24 kwietnia br. w sali Zeus w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel rozbrzmiewała energetyczna muzyka cygańska w całym spektrum jej barw i kolorytu. Za sprawą widowiska Gypsy Show zgromadzeni goście mogli przenieść się w świat romskiego stylu życia i obyczajów, słuchając artystycznie opracowanych wirtuozerskich i niezwykle efektownych utworów skrzypcowych, inspirowanych folklorem cygańskim z różnych krańców Europy. W roli prowadzącego, tradycyjnie już, wystąpił Prezes Grupy Mazurkas, Andrzej Bartkowski. W wieczorze wzięło udział ponad 800 osób ze świata biznesu, kultury i sztuki.

Niepowtarzalne widowisko muzyczno-taneczne przygotował Król Czardasza Miklosz Deki Czureja i jego międzynarodowy zespół muzyków, śpiewaków i tancerzy wraz z Orkiestrą Kameralną „INSO” Filharmonii Lwowskiej. 28 artystów zaprezentowało na scenie wyjątkowy program pełen tańca, kolorowych i oryginalnych strojów i niezwykle energicznej muzyki romskiej. Wyjątkowa atmosfera na scenie udzieliła się także publiczności, która gromkimi brawami reagowała na każdy utwór i wraz z artystami śpiewała takie przeboje jak: „To były piękne dni”, „Gary Gary”, czy też „Oczy czarne”.

Podczas wieczoru miała miejsce inauguracja  nowego projektu pod hasłem „Scena Talentów”, która od tej pory będzie integralną częścią każdej edycji Forum Humanum Mazurkas. Scena Talentów, której inicjatorką jest Irena Bartkowska, będzie okazją do prezentacji i promocji młodych, utalentowanych artystów. Podczas premierowej edycji wystąpił Łukasz Chmiel, znany z wielu muzycznych programów telewizyjnych, obecnie uczestnik programu Must Be The Music. Na scenie Łukasz wcielił się w postać światowej gwiazdy – Michaela Jacksona, wzbudzając wielki entuzjazm i podziw ze strony publiczności.

Podczas rozmowy na proscenium Miklosz Deki Czureja opowiadał o historii i obyczajach Romów, a także o tym skąd czerpią inspiracje muzyczne do swoich oryginalnych występów artystycznych. W programie XXI Forum Humanum Mazurkas znalazły się stałe pozycje, które towarzyszą Forum od 4 lat. Goście wieczoru mogli podziwiać w ramach finisażu wystawę rzeźby Katarzyny Bułki-Matłacz „Świat surrealizmu, groteski i bajkowej opowieści” oraz wystawę zbiorową „Klimaty polsko – żydowskie w malarstwie współczesnym”.

Z kolei wernisaż nawiązywał do tematu wieczoru i był wystawą zbiorową artystów pod hasłem: „Romskie żywioły kulturowe – taniec, muzyka, śpiew”. Kuratorem wystaw była Janina Tuora. Na rozpoczęcie XXI Forum Humanum Mazurkas odbył się pokaz filmu o rzeźbiarce Katarzynie Bułce-Matłacz pt.: „Mój rzeźbiarski surrealizm”, według scenariusza Janiny Tuory, w realizacji Jana Sumikowskiego. Partnerami  tej edycji byli Paweł Kanclerz – Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego oraz Jan Żychliński – Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

     ZAPROSZENIA...    

 zaproszenie   zaproszenie   wernisaż   plakat

 

 

 

 

 

 

 

 

     SCENA TALENTÓW    

Forum Humanum Mazurkas 2016 04 24 XXI 94

SCENA TALENTÓW

Panie, Panowie, przyjaciele, artyści i kochający sztukę i rozrywkę obywatele!
Niniejszym mamy  przyjemność  zaanonsować Państwu planowaną przez nas nową inicjatywę kulturalną  „SCENA TALENTÓW”.

XXI edycja FHM to doskonały moment na pewne podsumowania i przemyślenia, na wypracowanie nowej wizji. Forum okrzepło, zatem powinno pomóc tym, którzy dopiero raczkują, są na starcie.
Tak narodziła się SCENA TALENTÓW, czyli okazja by prezentować i promować młodych, utalentowanych artystów.
W promocji tej liczymy również na pomoc wspaniałej publiczności Forum.

Łukasz Chmiel – polski Michael Jackson
Łukasz Chmiel – urodzony w Lublinie – młody artysta, muzyczny samouk – wytrwały kursant i uczeń wybitnych autorytetów w dziedzinie kompozycji, śpiewu i tańca. Jego pasją jest muzyka, literatura oraz film i tym zajmuje się na co dzień. Od najmłodszych lat jego plany i marzenia związane są ze śpiewem, toteż wcześnie zagościł w wielu programach telewizyjnych: Idol, Mam Talent, Śmiechu Warte, Must Be The Music. Po dłuższej przerwie postanowił pokazać się szerszej publiczności w Telewizji Polsat i aktualnie pokonuje kolejne szczeble programu Must Be The Music, utrzymując się w ścisłej czołówce wykonawców. Łukasz ma niezwykły talent, który pozwala mu wcielić się w artystyczną postać światowej super gwiazdy – Michaela Jacksona. Wzbudza tym niekłamany entuzjazm i podziw, objawiając prawdziwy i obiecujący talent.

PEŁNA RELACJA FILMOWA W 1 CZĘŚCI

WYBRANE FRAGMENTY RELACJI FILMOWEJ PODZIELONE TEMATYCZNIE

 
2111fce62d3bfc3090354c61221b85c5.jpg
04a14c5db8db45224afb4df1d4ab4463.jpg
a8574d4cfd019a11e4427fb15ea70935.jpg
62d2c09fb021bca9a5854300e6dc1e5d.jpg
fcc7f9d024af22923fa7b87b48d0d389.jpg

Róbmy coś, róbmy coś - Co by zależało od nas - Nie wiem co - Nie wiem jak - Ale coś tam chyba można - Zróbmy coś - Żeby coś - Zależało od nas. (Agnieszka Osiecka)