LIV Forum Humanum Mazurkas – 26 marca 2023 r.
Koncert: „Grande Amore" - najpiękniejsze piosenki o miłości. Koncert Woytek Mrozek Chamber Orchestra.
Wernisaż: Wernisaż malarski – Ewa Urniaż-Szymańska „WCZORAJ-DZIŚ-JUTRO”. Kurator wystawy – Janina Tuora.

 

Opis

54 1

Podróż do romantycznego i magicznego świata muzyki operowej, filmowej, musicalowej oraz pop-kultury,
gdzie będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arie, pieśni, duety i piosenki
przygotowane specjalnie dla 6 wspaniałych, unikalnych światowych głosów.
Grande Amore to kolejna wielka i światowa produkcja Woytek Mrozek Production – kooprodukcja z agencją Muza i Woytek Mrozek Chamber Orchestra.
Program to potęga wokalu, wielobarwność uzyskana poprzez niezwykłe aranżacje, a także połączenie głosów operowych, jazzowych, popowych i musicalowych.
Międzynarodowej klasy soliści, w towarzystwie orkiestry, przeniosą słuchaczy w otchłań najpiękniejszych światowych szlagierów takich jak: Grande Amore, Un Amore Cosi Grande, Unbreak my heart, Sway, O sole mio, My Way, Mr Sandman, Dancing Queen, Mamma mia, Shallo – Bradley Cooper i Lady Gaga, Perfect Symphony – Ed Sheeran i Andrea Bocelli, Belle – Trio z Notre Dame de Paris, Skyfall z filmu James Bond, czy duety z filmów Alladyn, Piękna i Bestia, Pretty Woman, Tytanic – My heart will go on oraz wielki przebój Barbra Streisand i Céline Dion Tell Him, Hit the Road Jack – Reya Charlesa, All at once Whitney Houston, Hallelujah Cohena, a także największe włoskie i hiszpańskie przeboje takie jak Mambo Italiano, Americano, L’Italiano, czy piosenki Julio Iglesiasa oraz wiele innych muzycznych niespodzianek.
Grande Amore to koncert bisów w pigułce.
To jedyny i niepowtarzalny zbiór przebojów znanych światowej publiczności. Grande Amore to koncert, który przenosi każdego słuchacza do krainy piękna, subtelności, narracji wokalnej dającej wiele radości i szczęścia.
Tego czego świat oczekuje.
PROWADZENIE: ANDRZEJ BARTKOWSKI
 
54 2
 
WERNISAŻ MALARSKI - Kurator: Janina Tuora
Ewa Urniaż-Szymańska
„WCZORAJ-DZIŚ-JUTRO”
 
54 3
 
Ewa Urniaż-Szymańska ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. W 1982 r. obroniła dyplom z zakresu litografii w pracowni profesor Danuty Kołwzan-Nowickiej w Instytucie Wychowania Artystycznego (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie).
Uprawia malarstwo, grafikę warsztatową, ilustrację książkową, architekturę wnętrz. Główną domeną jej praktyki plastycznej ostatnich lat jest rysunek ołówkiem a także praca pedagogiczna wśród dzieci i młodzieży (Izabelin pod Warszawą). Jest autorką wielu indywidualnych wystaw w kraju i zagranicą, w tym spektakularnej wystawy grafiki „Symbole złego czasuˮ w Centrum Polskim Parlamentu Europejskiego, nawiązującej do czasów stanu wojennego w Polsce. Stale współpracuje z galeriami w Wiedniu. Jej prace są prezentowane na licznych wystawach w Polsce i zagranicą, między innymi w Parlamencie Europejskim.
W przeszłości artystka związana była z grupą malarsko-teatralną skupioną wokół malarza Henryka Stażewskiego oraz grupą Barbakan. Z natury jest jednak indywidualistką i najchętniej sama wyznacza bieg swojej kariery artystycznej. Działa na wielu polach kreacji artystycznej. Ostatnio pisze też bajki i opowiastki dla dzieci, bogato je ilustrując. W 2013 r.
Ewa Urniaż-Szymańska otrzymała odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, za zasługi na polu upowszechniania kultury.
 

 

 


     FOTOREPORTAŻ - KONCERT    

Już wkrótce, zapraszamy.

PEŁNA RELACJA FILMOWA

WYBRANE FRAGMENTY RELACJI FILMOWEJ PODZIELONE TEMATYCZNIE

 
2111fce62d3bfc3090354c61221b85c5.jpg
04a14c5db8db45224afb4df1d4ab4463.jpg
a8574d4cfd019a11e4427fb15ea70935.jpg
62d2c09fb021bca9a5854300e6dc1e5d.jpg
fcc7f9d024af22923fa7b87b48d0d389.jpg

Róbmy coś, róbmy coś - Co by zależało od nas - Nie wiem co - Nie wiem jak - Ale coś tam chyba można - Zróbmy coś - Żeby coś - Zależało od nas. (Agnieszka Osiecka)