XLVI Forum Humanum Mazurkas – 19 czerwca 2022 r.
Koncert:
„Kubańska wyspa jak wulkan gorąca” - YAREMI DE LAS MERCEDES KORDOS, hawańska wokalistka i instrumentalistka, JUAN CARLOS HECHAVARRIA oraz MORNING STAR ORCHESTRA.
Wystawa: malarstwo kubańskiego artysty – Orlando Lazaro Ortega, którą poprzedził reportaż filmowy Jana Sumikowskiego i Janiny Tuory, kuratorki wystawy.

OPIS

FHM46


XLVI Forum Humanum Mazurkas - 19 czerwca 2022 r.

W niedzielę, 19 czerwca, Scena Hotelu Mazurkas zamieniła się w „ Kubańską wyspę jak wulkan gorącą”, z rozśpiewanymi i roztańczonymi:

YAREMI DE LAS MERCEDES KORDOS, hawańska wokalistka i instrumentalistka, JUAN CARLOS HECHAVARRIA oraz MORNING STAR ORCHESTRA w rolach głównych.

Kubański wieczór, który był tematem przewodnim 46. Forum Humanum Mazurkas, otworzył Prezes MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel - Pan Andrzej Bartkowski.

“ONE NIGHT IN HAVANA” - koncert orkiestry rozrywkowej “Morning Star Orchestra” był wspaniałą i niezapomnianą zabawą w rytmach muzyki Latino: salsa, marengue, cumbia, cha-cha i mambo! Dynamiczne brzmienia kubańskiej muzyki i znanych hitów, takich jak: „Guantanamera” czy „Besame Muchio” porwały do tańca nie tylko członków kubańskiej orkiestry ale też Gości wydarzenia: mieszkańców Ożarowa Mazowieckiego i Powiatu Zachodniego, Przedstawicieli Biznesu oraz Partnerów Wydarzenia – Przedstawicieli Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego i Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Łącznie na widowni bawiło się około 700 osób!

MORNING STAR ORCHESTRA to jedna z najciekawszych orkiestr rozrywkowych w Polsce w skład, której wchodzą profesjonalni muzycy, absolwenci i wykładowcy akademii muzycznych oraz laureaci prestiżowych festiwali jazzowych.

Obok orkiestry na scenie zaśpiewali:

YAREMI DE LAS MERCEDES KORDOS - hawańska wokalistka i instrumentalistka, w jej programie znalazły się zarówno przepiękne, romantyczne melodie, jak i gorące rytmy rodem z Karaibów. Do jej największych dokonań przed wyjazdem do Europy można zaliczyć współpracę z Buena Vista Social Club) oraz reprezentowanie Kuby na Cultural Festival of Ceiba w meksykańskim mieście Tabasco.

Oraz

JUAN CARLOS HECHAVARRIA - jeden z piękniejszych głosów son z Hawany, były wokalista słynnej kubańskiej orkiestry Klimax , słowik muzyki kubańskiej. W Polsce od kilku lat: znany, ceniony i podziwiany jako wokalista solista zespołu Jose Torres & Havana Dreams

Na 46 Forum Humanum Mazurkas nie mogło też zabraknąć wernisażu, tym razem była to wystawa malarstwa kubańskiego artysty – Orlando Lazaro Ortega, którą poprzedził reportaż filmowy Jana Sumikowskiego i Janiny Tuory, kuratorki wystawy.

Orlando Lazaro Ortega Zulueta, artysta malarz, urodzony w 1986 roku w Hawanie na Kubie.

Na swoich płótnach uwzględnia wnętrze ludzkich dusz, tak jakby każdy kolor odzwierciedlał uczucia i emocje każdego z jego modeli, grając na pograniczu figuratywności i wyobraźni. W jego pracach wyraźnie widać esencję tego, czym jest Kuba, w idealnym połączeniu kolorów, linii, tekstury i ciepła. Pracuje głównie techniką akrylową na płótnie, ale specjalizuję się również w pracach street artu.

Zapraszamy Państwa do oglądania zdjęć, która są tylko namiastką kubańskiej radosnej atmosfery, jaka panowała wczoraj w Hotelu Mazurkas!

 


PEŁNA RELACJA FILMOWA W 2 CZĘŚCIACH

WYBRANE FRAGMENTY RELACJI FILMOWEJ PODZIELONE TEMATYCZNIE

 
2111fce62d3bfc3090354c61221b85c5.jpg
04a14c5db8db45224afb4df1d4ab4463.jpg
a8574d4cfd019a11e4427fb15ea70935.jpg
62d2c09fb021bca9a5854300e6dc1e5d.jpg
fcc7f9d024af22923fa7b87b48d0d389.jpg

Róbmy coś, róbmy coś - Co by zależało od nas - Nie wiem co - Nie wiem jak - Ale coś tam chyba można - Zróbmy coś - Żeby coś - Zależało od nas. (Agnieszka Osiecka)