XXV Forum Humanum Mazurkas – 29 stycznia 2017 r.
Koncert: Benefis Zdzisława Słowińskiego z udziałem Artystów
– Mistrzów Sceny, m. in. Krystyny Jędrzejeckiej, Joanny Rawik, Reny Rolskiej,
Adrianny Godlewskiej, Andrzeja Dyszaka oraz Tadeusza Woźniakowskiego.
Wernisaż malarski: „Wernisaż malarski: „Igraszki czasu” –
– wystawa rysunku ilustracyjnego Ewy Urniaż-Szymańskiej.
Scena Talentów: Oliwia Górecka i Adam Huczka (duet taneczny), Zofia Dzedzej (solo).
Impresje filmowe: „Dwa światy sztuki obok siebie”.
Film o twórczości Lili i Wiesława Fijałkowskich. Realizacja: Janina Tuora, Jan Sumikowski.

OPIS

XXV Forum Humanum Mazurkas, które odbyło się 29 stycznia br. było niezwykłym jubileuszowym wydarzeniem z okazji 67-lecia pracy artystycznej Zdzisława Słowińskiego – nestora rozrywki, satyry i komedii. Z tej okazji Jubilat zaprosił do wspólnego świętowania artystów, wśród których na scenie pojawili się: Krystyna Jędrzejecka, Joanna Rawik, Rena Rolska, Adrianna Godlewska, Andrzej Dyszak oraz Tadeusz Woźniakowski. Opracowaniem muzycznym koncertu zajął się Andrzej Płonczyński – legenda polskiego akompaniamentu, znany przede wszystkim z kultowego programu „Podwieczorek przy mikrofonie”. W koncercie udział wzięło 700 osób ze świata biznesu, kultury i sztuki.

Zdzisław Słowiński który swoją karierę sceniczną rozpoczął w 1950 roku, to znany i lubiany artysta filmu, estrady, radia i telewizji. Występował także w licznych teatrach poznańskich i warszawskich. Podczas swojego benefisu Jubilat postanowił wrócić pamięcią do swoich wyjątkowych artystycznych lat i legendarnych występów na krajowych i zagranicznych scenach. Goście wieczoru przez blisko 5 godzin mogli przenieść się muzycznymi wspomnieniami w czasie i usłyszeli najbardziej znane utwory takich wykonawców jak: Krystyna Jędrzejecka, Joanna Rawik, Rena Rolska, Adrianna Godlewska, Andrzej Dyszak oraz Tadeusz Woźniakowski. Zgromadzona w Sali „ZEUS” publiczność była pod dużym wrażeniem występu każdego z artystów. Nie brakowało też łez wzruszenia i wspólnego śpiewania legendarnych przebojów takich jak: „Złoty pierścionek”, „Letnia przygoda”, czy też „Cryminal tango”. Finałem programu był wspólny występ gości Benefisu i odśpiewanie piosenki Tadeusza Woźniakowskiego pt.: „Imieniny dla rodziny”. Jubileusz Zdzisława Słowińskiego to nie jedyna okazja do świętowania podczas niedzielnego wieczoru. Również inicjatorzy i organizatorzy projektu Forum Humanum Mazurkas uroczyście obchodzili jego XXV edycję. Z tej okazji dla wszystkich uczestników wieczoru przygotowany został okolicznościowy tort GIGANT. Nie zabrakło także kwiatów i życzeń od publiczności.

W towarzyszącej Forum trzeciej edycji projektu „Scena Talentów”, którego inicjatorką jest Irena Bartkowska, wystąpili młodzi, utalentowani tancerze ze Szkoły baletowej im. Romana Turczynowicza. W duecie zaprezentowali się Oliwia Górecka i Adam Huczka, natomiast solo Zofia Dzedzej. W programie XXV Forum Humanum Mazurkas znalazły się stałe pozycje, które towarzyszą Forum od blisko 5 lat. Goście wieczoru w ramach finisażu mogli podziwiać wystawę malarstwa Lili Fijałkowskiej oraz wystawę rzeźby ceramicznej Wiesława Fijałkowskiego pod hasłem: „Dwa światy sztuki obok siebie”, a także rysunki ilustracyjne Ewy Urniaż-Szymańskiej, prezentowane w ramach wernisażu malarskiego. Kuratorem obu wystaw była Janina Tuora. Partnerami tej edycji forum byli Paweł Kanclerz – Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego oraz Jan Żychliński – Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Patronami medialnymi z kolei: TVP 3 Warszawa, Społecznościowy Portal Kulturalny KulturawPolsce.pl, magazyn Presto, Ruch Muzyczny oraz portal kulturadostepna.pl.

     PROGRAMY, ZAPROSZENIA...    

 zaproszenie   zaproszenie    wernisaż   plakat    plakaty Mysyrowicza

 

 

 

 

 

 

 

 

     SCENA TALENTÓW    

talent

SCENA TALENTÓW

W ramach Sceny Talentów Irena Bartkowska przedstawiła młodych, utalentowanych tancerzy ze Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza: Oliwię Górecką i Adama Huczkę (duet) oraz Zofię Dzedzej (solo).


 

PEŁNA RELACJA FILMOWA W 2 CZĘŚCIACH

WYBRANE FRAGMENTY RELACJI FILMOWEJ PODZIELONE TEMATYCZNIE

 
2111fce62d3bfc3090354c61221b85c5.jpg
04a14c5db8db45224afb4df1d4ab4463.jpg
a8574d4cfd019a11e4427fb15ea70935.jpg
62d2c09fb021bca9a5854300e6dc1e5d.jpg
fcc7f9d024af22923fa7b87b48d0d389.jpg

Róbmy coś, róbmy coś - Co by zależało od nas - Nie wiem co - Nie wiem jak - Ale coś tam chyba można - Zróbmy coś - Żeby coś - Zależało od nas. (Agnieszka Osiecka)